Hastanemizde Emzirme Haftası Kutlandı

1-7 Ekim “Emzirme Haftası" için hayata destek derneği ile birlikte el ele verdik. Hem hastanemizde yatmakta olan hem de polikliniğimize gelen, bebeğini sadece anne sütü ile besleyen annelere, temel ve özel ihtiyaçlarını içeren çantalar hediye edildi. Hastanemiz emzirme danışmanlarımız tarafından hastanenin dört bir yanında annelere emzirme eğitimleri verilerek anne ve anne adaylarımızın bilgilerini güncelledik becerilerini pekiştirdik.

Şüphesiz ki anne sütü bir bebeğin alacağı en kıymetli ve en özel besindir. Ülkemizde anne sütünün ve emzirmenin önemini vurgulamak amacıyla yapılan 1-7 Ekim emzirme haftası hastanemizde de coşkuyla kutlandı.

 bu çok özel haftanın önemi vesilesi ile anne sütünün sayılamayacak kadar fazla olan faydalarını da bilerek:

Mülteci destek çalışmaları kapsamında 2013 yılından bu yana Şanlıurfa bölgesinde faaliyet yürütmekte olan daha sonra bölgedeki mevcut durumu gözeterek, projelerinin sürekliliği ve kalıcı etki gücünü sağlayabilmek, özellikle Suriyeli nüfusun temel ihtiyaçlarına daha etkili şekilde cevap verebilmek amacıyla çalışmalarını bir adım öteye taşıyan ve hayata destek Şanlıurfa temsilciliğini açan ‘hayata destek derneği’ ile birlikte 1-7 Ekim “Emzirme Haftası’nı kutladık.

Mülteci destek çalışmalarının önemli bir ayağını üstlenen temsilcilik koordinasyonunda, Suriyeli nüfus içerisindeki en kırılgan kesime bireysel koruma faaliyetleri, geçim kaynağını destekleme projesi ve toplum merkezi etkinlikleri ile destek sağlayan ‘hayata destek derneği’ hastanemizde doğum yapacak olan ve doğum yapmış olan annelere çok özel hediyeleri ile birlikte hastanemizi ziyaret ettiler. Pekiştirilen eğitimler emzirme haftası ile sınırlı kalmayacak ve her hafta hayata destek evleri olarak adlandırılan toplum merkezlerinde hastanemiz emzirme danışmanları tarafından da anne sütü ve emzirme eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri verilmeye devam edilecektir.Haber Tarihi : 17 Ekim 2017 - Okunma Sayısı : 1386